PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

Jesienne warsztaty muzyczne w księgarni PWM

2021-10-01

Księgarnia muzyczna PWM zaprasza dzieci w wieku 5–9 lat na warsztaty muzyczne oparte na serii książek o wielkich polskich kompozytorach autorstwa Kasi Huzar-Czub, które będą dostępne w sprzedaży także podczas spotkań.
 

Warsztaty poprowadzi Marta Saciuk-Sędzielarz – śpiewaczka, artystka estradowa, edukatorka, towarzyszyć jej będzie Wojciech Kogut, który zadba o oprawę muzyczną spotkań i towarzyszyć będzie animatorce na pianinie.
 

Podczas 50-minutowych warsztatów dzieci dowiedzą się, kim byli Stanisław Moniuszko, Fryderyk Chopin i Ignacy Jan Paderewski oraz z czego zasłynęli, kim w ogóle są kompozytor i primadonna, co to jest opera i improwizacja, będą mogły zagrać także na instrumentach muzycznych i spędzić wesoło czas na kolorowaniu wizerunków kompozytorów.


Terminy i tematy warsztatów:

•  6 października, godzina 17:00 – o Fryderyku Chopinie na podstawie książki Impro-Frycek Kasi Huzar-Czub z ilustracjami Małgosi Zając
•  3 listopada godzina 17:00 – o Ignacym Janie Paderewskim na podstawie książki Ignacy Jan i jego plan Kasi Huzar-Czub z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej
•  1 grudnia godzina 17:00 – o Stanisławie Moniuszce na podstawie książki Tatulczyk Moniuszko Kasi Huzar-Czub z ilustracjami Marty Ruszkowskiej
Miejsce warsztatów:
Księgarnia muzyczna PWM, al. Krasińskiego 11a, Kraków

Obowiązują rezerwacje mailowe: warsztaty@pwm.com.pl. W mailu prosimy o podanie liczby zgłaszanych osób (dzieci i rodziców) oraz wybranego terminu warsztatów.

Informujemy, że wszystkie wydarzenia organizowane w przestrzeni naszej księgarni przeprowadzone będą z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.

Najczęściej czytane:

Jesienne warsztaty muzyczne w księgarni PWM

Księgarnia muzyczna PWM zaprasza dzieci w wieku 5–9 lat na warsztaty muzyczne oparte na serii książek o wielkich polskich kompozytorach autorstwa Kasi Huzar-Czub, które będą dostępne w sprzedaży także podczas spotkań.
 

Marta Ptaszyńska październikowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W 2021 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zwraca uwagę na kierunki i nurty w muzyce polskiej XX i XXI wieku, a także na ich twórczych reprezentantów – kompozytorów związanych z Oficyną. W październiku wchodzimy w dialog z tradycją i kierujemy się ku muzyce Marty Ptaszyńskiej.
 

Październik: miesiąc dziesięciu prawykonań

Początek sezonu artystycznego 2021/2022 obfituje w wydarzenia koncertowe, wśród których nie brakuje prawykonań utworów z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachęcamy do udziału w koncertach abonamentowych, ale także w festiwalach, w tym w Festiwalu Prawykonań, którego PWM jest partnerem. Sprawdźcie, gdzie w październiku zabrzmią po raz pierwszy nowe utwory polskich kompozytorów! 
 

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: referenta ds sprzedaży

Miejsce pracy: księgarnia PWM, Kraków

Wymiar czasu pracy: pełny etat

Umowa o pracę

64. „Warszawska Jesień”: dzień 9

Przed nami finał 64. „Warszawskiej Jesieni”!
 

64. „Warszawska Jesień”: dzień 8

Kolejny weekend z „Warszawską Jesienią” i spotkanie z Matthiasem Kranebitterem.
 

64. „Warszawska Jesień”: dzień 7

Po Koncercie na Przyczółku Grochowskim przyszedł czas na spotkanie z Krzysztofem Knittlem. 
 

64. „Warszawska Jesień”: dzień 6

Szósty dzień „Warszawskiej Jesieni” to We’re Here raz jeszcze oraz premiera nowego utworu Wojciecha Błażejczyka.
 

#Powtórkazmuzyki 9. Postmodernizm

Postmodernizm może wydawać się obszernym workiem, do którego można wrzucić właściwie każde zjawisko i wytłumaczyć każde współczesne dzieło. Ale postmodernizm, jak każdy nurt w sztuce, ma też swoje założenia i rządzi się swoimi prawami. Jakie zasady obowiązują w postmodernistycznej muzyce?
 

64. „Warszawska Jesień”: dzień 5

W piąty dzień 64. „Warszawskiej Jesieni” zapraszamy do Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i siedziby teatru Komuna Warszawa.