PWM

Szukaj
Zaawansowane
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
biuletyn informacji publicznej

Aktualności

64. „Warszawska Jesień”: dzień 7

2021-09-23

Po Koncercie na Przyczółku Grochowskim przyszedł czas na spotkanie z Krzysztofem Knittlem. 
 

„Warszawska Jesień” to nie tylko koncerty. To także przestrzeń do twórczej dyskusji o muzyce. Spotkanie (godz. 12:00) i warsztaty kompozytorskie (godz. 15:00) z Krzysztofem Knittlem w Austriackim Forum Kultury będą okazją do lepszego poznania jednej z ikon polskiej muzyki współczesnej. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, wymagana jest rejestracja pod adresem: festival@warsaw-autumn.art.pl. W przypadku warsztatów kompozytorskich udział czynny jest możliwy wyłącznie dla kompozytorów wcześniej zakwalifikowanych. Koordynatorką warsztatów kompozytorskich i prowadzącą spotkanie jest Aleksandra Bilińska. 
 

Ponadgodzinne zanurzenie w czasie i mikrozdarzeniach muzycznych przyniesie Transamorem – Transmortem Éliane Radigue w projekcji przestrzennej zrealizowanej w ATM Studio. Transamorem – Transmortem uchodzi za jedną z najbardziej radykalnych kompozycji Radigue, wraz z pierwszym Adnos, kolejnym chronologicznie dziełem kompozytorki. Nieliczne transformacje i pozorna formalna surowość kontrastują z fizycznym współgraniem częstotliwości, gdy słuchacz lekko przechyla głowę z prawej strony na lewą albo – jeszcze trafniej – porusza się powoli przez przestrzeń muzyczną. Przechodząc przez strefy określonych częstotliwości, ciało słuchacza doświadcza zlokalizowanych częstotliwości niskich, średnich i wysokich, zróżnicowanych w zależności od akustycznych właściwości przestrzeni odsłuchu. Start o godz. 19:30. 
 

Transmisje na żywo i podcasty dostępne na stronie internetowej festiwalu: www.warszawska-jesien.art.pl 

Najczęściej czytane:

Jesienne warsztaty muzyczne w księgarni PWM

Księgarnia muzyczna PWM zaprasza dzieci w wieku 5–9 lat na warsztaty muzyczne oparte na serii książek o wielkich polskich kompozytorach autorstwa Kasi Huzar-Czub, które będą dostępne w sprzedaży także podczas spotkań.
 

Marta Ptaszyńska październikowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA

W 2021 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zwraca uwagę na kierunki i nurty w muzyce polskiej XX i XXI wieku, a także na ich twórczych reprezentantów – kompozytorów związanych z Oficyną. W październiku wchodzimy w dialog z tradycją i kierujemy się ku muzyce Marty Ptaszyńskiej.
 

Październik: miesiąc dziesięciu prawykonań

Początek sezonu artystycznego 2021/2022 obfituje w wydarzenia koncertowe, wśród których nie brakuje prawykonań utworów z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachęcamy do udziału w koncertach abonamentowych, ale także w festiwalach, w tym w Festiwalu Prawykonań, którego PWM jest partnerem. Sprawdźcie, gdzie w październiku zabrzmią po raz pierwszy nowe utwory polskich kompozytorów! 
 

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: referenta ds sprzedaży

Miejsce pracy: księgarnia PWM, Kraków

Wymiar czasu pracy: pełny etat

Umowa o pracę

64. „Warszawska Jesień”: dzień 9

Przed nami finał 64. „Warszawskiej Jesieni”!
 

64. „Warszawska Jesień”: dzień 8

Kolejny weekend z „Warszawską Jesienią” i spotkanie z Matthiasem Kranebitterem.
 

64. „Warszawska Jesień”: dzień 7

Po Koncercie na Przyczółku Grochowskim przyszedł czas na spotkanie z Krzysztofem Knittlem. 
 

64. „Warszawska Jesień”: dzień 6

Szósty dzień „Warszawskiej Jesieni” to We’re Here raz jeszcze oraz premiera nowego utworu Wojciecha Błażejczyka.
 

#Powtórkazmuzyki 9. Postmodernizm

Postmodernizm może wydawać się obszernym workiem, do którego można wrzucić właściwie każde zjawisko i wytłumaczyć każde współczesne dzieło. Ale postmodernizm, jak każdy nurt w sztuce, ma też swoje założenia i rządzi się swoimi prawami. Jakie zasady obowiązują w postmodernistycznej muzyce?
 

64. „Warszawska Jesień”: dzień 5

W piąty dzień 64. „Warszawskiej Jesieni” zapraszamy do Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i siedziby teatru Komuna Warszawa.