Archiwum aktualności
Styczeń 2020 »

Cztery nominacje do Fryderyków dla albumów Polskiego Wydawnictwa Muzycznego
2020-01-30
Krążki wydane przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne znalazły się w czołówce nominowanych do tegorocznych Fryderyków. Akademia Fonograficzna wyróżniła płyty wydane pod marką ANAKLASIS oraz ekskluzywny BOX „100 na 100”.

Agata Zubel i composer.pl
2020-01-25
Dzisiaj urodziny obchodzi Agata Zubel – kompozytorka, którą Polskie Wydawnictwo Muzyczne ma zaszczyt i radość reprezentować. Przez lata współpracy mieliśmy okazję wielokrotnie przekonywać się jak wyjątkową osobą jest Agata Zubel. Przy okazji urodzin chcemy przypomnieć o niecodziennej inicjatywie kompozytorki: projekcie composer.pl.

Jesteś twórcą, a więc masz prawo!
2020-01-23
Polskie Wydawnictwo Muzyczne rusza z ogólnopolską kampanią edukacyjno-społeczną o prawie autorskim skierowaną do dzieci

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: specjalistę ds. poligrafii i procesów cyfrowych
2020-01-16
Miejsce pracy: Kraków.
Forma pracy: umowa o pracę.

Thea Musgrave „Lament Ariadny” – pierwsze polskie wykonanie
2020-01-15
7 marca będzie mieć polską premierę Lament Ariadny (oryg. Lamenting with Ariadne, 1999) brytyjskiej kompozytorki Thei Musgrave. Utwór wykona NFM Leopoldinum pod batutą Josepha Swensena.

Styczniowe koncerty TUTTI.pl
2020-01-07
Pierwszy tegoroczny koncert w ramach TUTTI.pl odbędzie się w Filharmonii Narodowej. 10 i 11 stycznia zabrzmi Casanowa Ludomira Różyckiego. Orkiestrę FN poprowadzi Łukasz Borowicz, a partie solowe wykonają Sylwia Olszyńska (S), Arnold Rutkowski (T), Mikołaj Zalasiński (Bar), Remigiusz Łukomski (B).

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Kierownika Działu Administracyjnego
2020-01-07
Miejsce pracy: Kraków
Forma zatrudnienia – umowa na czas określony

Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni: Redaktora w Dziale Redakcji
2020-01-07
Miejsce pracy: Kraków
Forma zatrudnienia – umowa o pracę, pełny etat

Witold Lutosławski styczniowym KOMPOZYTOREM MIESIĄCA
2020-01-01
Rok 2020 jest dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego wyjątkowy – oficyna obchodzi 75-lecie działalności. W tym jubileuszowym roku w ramach akcji KOMPOZYTOR MIESIĄCA będziemy przypominać twórców, których dorobek stał się podstawą działalności naszego Wydawnictwa.
Najczęściej czytane:
Księgarnia muzyczna PWM zaprasza dzieci w wieku 5–9 lat na warsztaty muzyczne oparte na serii książek o wielkich polskich kompozytorach autorstwa Kasi Huzar-Czub, które będą dostępne w sprzedaży także podczas spotkań.
W 2021 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zwraca uwagę na kierunki i nurty w muzyce polskiej XX i XXI wieku, a także na ich twórczych reprezentantów – kompozytorów związanych z Oficyną. W październiku wchodzimy w dialog z tradycją i kierujemy się ku muzyce Marty Ptaszyńskiej.
Początek sezonu artystycznego 2021/2022 obfituje w wydarzenia koncertowe, wśród których nie brakuje prawykonań utworów z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachęcamy do udziału w koncertach abonamentowych, ale także w festiwalach, w tym w Festiwalu Prawykonań, którego PWM jest partnerem. Sprawdźcie, gdzie w październiku zabrzmią po raz pierwszy nowe utwory polskich kompozytorów!
Miejsce pracy: księgarnia PWM, Kraków
Wymiar czasu pracy: pełny etat
Umowa o pracę
Kolejny weekend z „Warszawską Jesienią” i spotkanie z Matthiasem Kranebitterem.
Po Koncercie na Przyczółku Grochowskim przyszedł czas na spotkanie z Krzysztofem Knittlem.
Szósty dzień „Warszawskiej Jesieni” to We’re Here raz jeszcze oraz premiera nowego utworu Wojciecha Błażejczyka.
Postmodernizm może wydawać się obszernym workiem, do którego można wrzucić właściwie każde zjawisko i wytłumaczyć każde współczesne dzieło. Ale postmodernizm, jak każdy nurt w sztuce, ma też swoje założenia i rządzi się swoimi prawami. Jakie zasady obowiązują w postmodernistycznej muzyce?
W piąty dzień 64. „Warszawskiej Jesieni” zapraszamy do Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i siedziby teatru Komuna Warszawa.