Archiwum aktualności
Styczeń 2019 »

2019-01-29
Polskie Wydawnictwo Muzyczne – instytucja kultury zatrudni referenta ds. wypożyczeń. Miejsce pracy: Warszawa.

Oferta pracy: specjalista ds. promocji kompozytorskiej
2019-01-25
Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie promocji kompozytorskiej. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: umowa zlecenie.

Oferta pracy: specjalista ds. promocji
2019-01-25
Polskie Wydawnictwo Muzyczne − instytucja kultury powierzy wykonanie zlecenia w zakresie: promocji publikacji. Miejsce pracy: Kraków. Wymiar pracy: umowa zlecenie.

Ogłoszono nominacje do nagrody Fryderyk 2019
2019-01-25
Akademia fonograficzna ogłosiła nominacje do jubileuszowej, 25. edycji nagrody Fryderyk 2019. Nas szczególnie interesuje obszar „muzyka poważna”. Nominacje przyznano w następujących kategoriach: Muzyka Chóralna, Oratoryjna i Operowa; Muzyka Dawna; Muzyka Kameralna; Recital Solowy; Muzyka Symfoniczna i Koncertująca; Muzyka Współczesna oraz Najlepszy Album Polski Za Granicą i Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej.

ŚPIEWAJ Z NAMI! Kolędowanie z krakowskimi chórami już 28 stycznia
2019-01-22
Wspólne kolędowanie to jedna z najstarszych i najpiękniejszych polskich tradycji. Przynosi nam zawsze szczególną bliskość i radość ze spotkania z drugim człowiekiem. Kolędy, które znamy, lubimy i pamiętamy z dzieciństwa, te najbardziej ciepłe, melodyjne i piękne zabrzmią już 28 stycznia br. w Centrum Kongresowym ICE Kraków. To druga edycja tego wyjątkowego projektu, a pierwsza, której współorganizatorem jest Polskie Wydawnictwo Muzyczne.

W oczekiwaniu na 3. edycję TUTTI.pl
2019-01-18
Program „zakręcony” na muzykę polską
Kiedy dwa lata temu ogłaszaliśmy przedsięwzięcie TUTTI.pl mieliśmy marzenie, by twórczość kompozytorów polskich w programach koncertów i festiwali stale wzrastała i była coraz lepiej rozpoznawana. Gdy zamykaliśmy pierwszy nabór wniosków – widzieliśmy już, że to dobra inicjatywa.

Grażyna Bacewicz – 50. rocznica śmierci kompozytorki
2019-01-17
Dzisiaj, 17 stycznia, mija 50. rocznica śmierci Grażyny Bacewicz, wyjątkowej postaci na polskiej, ale śmiało można rzec, że i na światowej scenie muzycznej.
Studiowała w Konserwatorium Warszawskim kompozycję, skrzypce i fortepian. Co ciekawe, rozpoczęła również studia na wydziale filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, z których jednak zrezygnowała z powodu nadmiaru zajęć.

Muzyczne wizytówki
2019-01-17
Najważniejsze utwory polskiej muzyki XX i XXI wieku pod lupą! Zapraszamy na filmową serię „Muzyczne wizytówki” – nowy odcinek w każdy czwartek na kanale YouTube Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Program prowadzi Mariusz Gradowski.

Już 5 lutego premiera „Sideł” Grażyny Bacewicz!
2019-01-16
W związku ze zbliżającą się 110. rocznicą urodzin i 50. rocznicą śmierci jednej z najważniejszych polskich kompozytorek i skrzypaczek XX wieku – Grażyny Bacewicz, Polskie Wydawnictwo Muzyczne postanowiło odkryć dotychczas nieznany fakt z jej życia. Nie każdy wie, że poza zdolnościami muzycznym kompozytorka przejawiała także wielki talent literacki. W latach 60. podejmowała próby pisarskie, które do tej pory nie były publikowane. Wśród licznych tekstów odnalazła się wyjątkowa powieść kryminalna „Sidła”, napisana w 1968 r. zaledwie w dwa miesiące!

Odszedł prof. Mieczysław Tomaszewski
2019-01-14
Odszedł prof. Mieczysław Tomaszewski – muzykolog i teoretyk muzyki, profesor Akademii Muzycznej w Krakowie oraz wieloletni Dyrektor-Redaktor Naczelny Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.
Najczęściej czytane:
Księgarnia muzyczna PWM zaprasza dzieci w wieku 5–9 lat na warsztaty muzyczne oparte na serii książek o wielkich polskich kompozytorach autorstwa Kasi Huzar-Czub, które będą dostępne w sprzedaży także podczas spotkań.
W 2021 roku Polskie Wydawnictwo Muzyczne zwraca uwagę na kierunki i nurty w muzyce polskiej XX i XXI wieku, a także na ich twórczych reprezentantów – kompozytorów związanych z Oficyną. W październiku wchodzimy w dialog z tradycją i kierujemy się ku muzyce Marty Ptaszyńskiej.
Początek sezonu artystycznego 2021/2022 obfituje w wydarzenia koncertowe, wśród których nie brakuje prawykonań utworów z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Zachęcamy do udziału w koncertach abonamentowych, ale także w festiwalach, w tym w Festiwalu Prawykonań, którego PWM jest partnerem. Sprawdźcie, gdzie w październiku zabrzmią po raz pierwszy nowe utwory polskich kompozytorów!
Miejsce pracy: księgarnia PWM, Kraków
Wymiar czasu pracy: pełny etat
Umowa o pracę
Kolejny weekend z „Warszawską Jesienią” i spotkanie z Matthiasem Kranebitterem.
Po Koncercie na Przyczółku Grochowskim przyszedł czas na spotkanie z Krzysztofem Knittlem.
Szósty dzień „Warszawskiej Jesieni” to We’re Here raz jeszcze oraz premiera nowego utworu Wojciecha Błażejczyka.
Postmodernizm może wydawać się obszernym workiem, do którego można wrzucić właściwie każde zjawisko i wytłumaczyć każde współczesne dzieło. Ale postmodernizm, jak każdy nurt w sztuce, ma też swoje założenia i rządzi się swoimi prawami. Jakie zasady obowiązują w postmodernistycznej muzyce?
W piąty dzień 64. „Warszawskiej Jesieni” zapraszamy do Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i siedziby teatru Komuna Warszawa.